Atrakcje i Galeria

NASZA LOKALIZACJA

„Camping Szekla”
Jerzy Jabłoński, Strzelce 11-500

ZADZWOŃ DO NAS

tel. 792 603 195
tel. 797 421 869
tel. 662 54 74 33

ZWIERZĘTA MILE WIDZIANE

U nas wszelkie zwierzęta
są mile widziane.

Giżycko - Twierdza Boyen

Wojenna fortyfikacja z XIX wieku, położona na wąskim przesmyku między jeziorami Niegocin i Kisajno. Wzniesiona na obszarze około 100 ha w okresie I wojny światowej stanowiła bardzo ważny obiekt strategiczny Prus Wschodnich.

Giżycko – most obrotowy na Kanale Łuczańskim z 1889 roku

Konstrukcja ważąca ponad 100 ton za pomocą odpowiednich przełożeń jest obracana ręcznie przez jednego operatora. Jest jedną z niewielu tego typu konstrukcji w Europie. W wakacje przy moście odbywają się koncerty.

Gierłoż – kwatera Hitlera – Wilczy szaniec.

To tam miał miejsce słynny zamach na Hitlera. 20 lipca 1944r. potężny wybuch wstrząsnął kwaterą. Bombę z opóźnionym zapłonem przywiózł przybyły na naradę z Berlina pułkownik Claus von Stauffenberg. Eksplozja nie zabiła jednak Hitlera. Doznał on tylko niewielkich obrażeń.

Mikołajki z Wioską Żeglarską, przyciągające tysiące żeglarzy.

Miejsce rozgrywania licznych regat. W lipcu na Mistrzostwa Polski przyjeżdżają aktorzy, w sierpniu swoje regaty mają dziennikarze.

Węgorzewo - Muzeum Kultury Ludowej.

Mieści się w przepięknym zabytkowym budynku z 1737 roku, obok znajduje się Park Etnograficzny z dawnymi mazurskimi chatami i pruskimi babami kamiennymi.

Ścieżki rowerowe - Mazury i powiat Giżycki.

Raj dla miłośników turystyki rowerowej. Ścieżek rowerowych z prawdziwego zdarzenia jest niewiele, ale większość szlaków prowadzi mało uczęszczanymi drogami lokalnymi. Są one bezpieczne dla samotnych rowerzystów jak i rodzin z dziećmi. Trasy są urozmaicone, biegną przez lasy i wzdłuż linii brzegowej jezior. Prowadzą do najciekawszych zabytków Krainy Wielkich Jezior Mazurskich.

Szlak Rowerowy Green Velo.

Prowadzi on przez pięć województw wschodniej Polski, liczy niemal 2000 kilometrów. Na Warmii i Mazurach do dyspozycji rowerzystów przygotowano 420 kilometrów trasy.

Copyright © 2015 campingszekla.pl